8. kapitola - Portál

29. dubna 2011 v 16:00 | Karolína |  Před úsvitem

"Buffy!" zakřičel Spike a vrhl se k ní. V mžiku nasadil upíří tvář a prokousl démonovi krk. Chytil druhého za hlavu a zlomil mu vaz. "Jsi v pořádku?" zeptal se jí udýchaně, zatímco odrážel údery dalších tří.
"Asi jo," postavila se rychle "Jak jsi to...?"
"Naštvali mě. Jdi pro tu holku!" zavolal na ni a snažil se stíhat všechny tři protivníky.

Buffy se rozběhla k dívce, klekla si k ní, ale ani ona se přes štít nedokázala dostat. "J-jsi v pořádku?" zeptala se jí. Jistě, nemohla jí odpovědět, měla roubík, ale Buffy doufala alespoň v kývnutí hlavou. Dívka se na ni ustrašeně podívala. "Je to klíč" zaslechla Buffy dívčin hlas ve své hlavě.
"Cože? Jaký klíč? K čemu?"
"Musíte ho vrátit tam, kam patří. Jinak nastane konec."
"Konec? To myslíš konec světa?" snažila se z ní dostat jasnou odpověď Buffy. Obě byly rozrušené, ale Buffy připadalo, že dívčiny oči jsou klidné. I její hlas se nechvěl.
"Jedinou možností je vše napravit. Vraťte ho tam, kam patří, než se historie navždy změní."
"To…ten přívěsek!" napadlo Buffy "O tom tu mluvíš. Musím ho vrátit, ale kam?!"
"Zpět tomu, komu patří. Jedině tak, můžeš zachránit svět. Projdi portálem, na druhém konci leží odpověď"
"Portálem? Jakým portálem? Žádný tu není!" Buffy se pro jistotu rozhlédla. Spike stále bojoval s démony, ale byli zde sami. Otočila zpět na dívku "Musíš jít s námi!"
"Ne. Můj osud je zpečetěn. Svůj úkol jsem splnila."
"Ne! To neříkej! Dostaneme tě odtud!"
Dívka se na Buffy smutně usmála a postavila se. Provazy z ní jako kouzlem spadly a ona vykročila směrem k oltáři. Willowiným štítem prošla jakoby tam ani nebyl. Buffy na ni šokovaně zírala, neschopná slova. Dívka uchopila jeden z mečů, pohladila jeho ostří a vrazila si ho do břicha
"Ne!" zakřičela Buffy a rychle se zvedla "Will, udělej kouzlo!"
S bolestí se dívka odplížila ke zdi a svou krví na ni nakreslila kruh. Dotkla se dlaní jeho středu a kruh začal zářit.
"Portál" zašeptala Buffy a přiskočila k dívce. Ta se jí svezla do náruče. Byla mrtvá.
"Buffy! Jsi v pořádku?" přispěchal k ní Spike. Když uviděl mrtvé tělo v jejím náručí, zarazil se. V zápětí tu byla i Willow. "Buffy, já - nemohla jsem nic dělat. Něco mi blokovalo všechnu moc. Bylo to příliš silné."
Buffy položila tělo dívky na oltář a postavila se "Musíme projít tím portálem."
"Ten tu byl vždycky?" zeptal se Spike, který nic z událostí posledních minut nezaznamenal. Buffy jim v rychlosti vysvětlila, co se dozvěděla, zatímco hledala po kapsách onen přívěsek. Willow pomalu přešla k portálu a opatrně se ho dotkla. Prsty se jí ponořily do zlaté záře. Zavřela oči a soustředila veškerou svou sílu na jeho energii. "Tuhle energii znám." Řekla pak "Je to portál do minulosti"
"To by odpovídalo." Přitakal Spike
Buffy se zhluboka nadechla "Fajn, Will, jak dlouho zůstane otevřený?"
Willow pokrčila rameny. "Zavře se za chvíli, ale dokážu ho udržet pomocí kouzla o něco déle. Tak dva dny, víc ne." Řekla. Buffy kývla hlavou. "Dobře." Připravila se ke skoku, ale Spike ji chytil za rameno. "Počkej! Nemůžeš tam jen tak skočit, ani nevíš, co je na druhé straně."
"Musím Spiku" zamračila se na něj. Neměla náladu ani čas na to, aby ji zdržoval.
"Jdu s tebou" řekl rozhodně. Věděl, že se s ním teď nebude hádat. Willow pozvedla ruce do výšky a kolem začal vířit prach. "Máte čas do svítání! Déle to neudržím!" procedila skrz zuby, jak se snažila soustředit na kouzlo. Buffy a Spike rychle kývli a podívali se na sebe. Buffy měla trochu strach, ale Spike ji očima utvrdil, že to bude v pořádku. Vystrašeně ho chytila za ruku a pevně stiskla. V další chvíli už padali zlatým vírem. Dopadli na zaprášené, ztrouchnivělé dřevo nějakého sklepa. Buffy rychle vstala a smetla ze sebe prach. "Kde to jsme?" zeptala se Spika. Ten jen pokrčil rameny a opatrně se podíval škvírou mezi prkny, kterými byla zatlučená okna. Venku byla tma a ulice, kterou viděli, osvětlovala jen staré elektrické lampy. Nebyla tu žádná auta, ale kočáry tažené koňmi. Muži byli oděni do kabátu a cylindrů, ženy na sobě měly krajkové šaty s nabíranými sukněmi. Z protějšího domu, kde zřejmě právě probíhala nějaká oslava, byly slyšet jemné tóny komorní hudby. Ve Spikovi hrklo. Rychle prostrčil dírou ruku a natáhl se po novinách, které někdo odhodil u okna jejich sklepu.
"Spiku? Spiku, co je?" znervózněla Buffy, Jeho chování se jí nelíbilo. Upír si přečetl titulek a zkoprněle se podíval pře sebe. "Bloody hell" řekl s dokonalým britským přízvukem. Buffy mu nervózně vytrhla noviny z rukou a podívala se na datum.
Londýn, 1880

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Spiffy Spiffy | Web | 29. dubna 2011 v 17:23 | Reagovat

Hej, cože? :D Není to náhodou rok, kdy Dru proměnila Spika v upíra... Že ne? :D Jsem hrozně zvědavá na pokračování, vážně jsi v tom psaní hrozně dobrá! :)
A ta písnička se k tomu hezky hodí. ;)

2 mmissaa mmissaa | Web | 30. dubna 2011 v 13:50 | Reagovat

Ahojky zapsala jsi se mi do naboru affiku a ja moc rada budu tvoje aff :-D
jinak jsem zvedava na pokracovani

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama