7. kapitola - Katakomby

27. dubna 2011 v 17:58 | Karolína |  Před úsvitem
Chtěla jsem vás poprosit o komntáře, klidně i kritiku. Díky moc!
Willow se skláněla nad mapou města, kroužila nad ní přívěskem z modrého krystalu a snažila se vyhledat správné místo, kde by podle informace, kterou dostali od démona, měla být vězněna ta dívka.
"Kdybychom vyrazili hned, už bysme je měli" remcal Spike, zatímco vytahoval zbraně z truhly a Buffy je připravovala.
"Willow ví, co dělá. Asi si neuvědomuješ, jak jsou ty chodby pod městem rozvětvený" obrátila oči v sloup přemožitelka. Spike byl neustále proti. Ať navrhli cokoliv, jemu se to nelíbilo. Nakonec se dohodli na plánu okamžitého útoku. Nevěděli, kdy se démoni chystají dívku zabít, ani k čemu ji potřebují a tohle byl jeden z nejjednodušších způsobů, jak to zjistit. Z kuchyně přišla Dawn s igelitkou plnou zápalek a zapalovačů "Vezmete mě sebou?" zeptala se s nadšením v hlase. Buffy se na ni přísně podívala "To nepřichází v úvahu. Mohlo by se ti něco stát."
"No tak, Buffy. Už nejsem malá. Dokážu se o sebe postarat, navíc, když s tebou nebudu moct chodit, jak se to mám všechno naučit?" Spike i Willow se pobaveně usmáli. Dawnina snaha byla roztomilá, zvlášť když oba věděli, že Buffy nemá cenu přesvědčovat.
Blondýnka se postavila a pevně v rukou sevřela kuši "Ne. Poslední slovo." Krystal, který až doteď kroužil nad papírem v pravidelných kruzích, tak, jak si žádá gravitace, začal po chvíli zářit, vychýlil se z dráhy a špičkou ukázal na místo na mapě. "Skvěle. Tak jdeme, rychle." popoháněla je Buffy "Will, pojď s námi, tvoje kouzla se nám budou hodit." Willow si narychlo sbalila do tašky kolík, krystal a pár dalších magických věcí, hodila si ji přes rameno a následovala Buffy ven z domu. Dawn zůstala stát uraženě opřená o stěnu. Než vyšel ze dveří, ještě se na ni Spike povzbudivě usmál "Neřeš to, pusť si telku a objednej pizzu. Pak ti to budu vyprávět."

Spike proskočil podlahou ve sklepě radnice a dopadl o dva metry níž, na studenou podlahu katakomb. Pomohl dolů Willow i Buffy a vydali se pomalu cestou dál. Čarodějka šla první, ruku s krystalem, který jim svým svitem ukazoval cestu, měla napřaženou před sebou. Buffy a Spike jí kryli záda s kušemi a kolíky. Jak se dostávali dál a dál, zářil krystal stále pronikavěji a Willow ho pro jistotu schovala zpět do tašky, aby je jeho svit neprozradil. Iniciativy se chopil Spike, který měl jako upír nejlépe vyvinutý sluch a čich. Vedl je úzkými a setmělými chodbami, až prudce zastavil a dal jim pokyn, aby byly potichu. Opatrně se podíval za roh, kde skupina démonů připravovala oltář. Svíce ozařovaly kamenný stůl, staré knihy a ostré nože. V rohu se krčila dívka. Byla svázaná a oblečená jen v tenkých, jednoduchých šatech. Tmavé vlasy jí padaly do vystrašeného obličeje, pusu měla převázanou, aby nemohla mluvit. Spike se otočil na Buffy a Willow "Je jich asi pět, neměl by to být problém. Ta dívka sedí v levém rohu."
"Skvěle. Will, uděláš kolem ní štít. Spiku, ty si vezmeš na starost ty dva vpravo, já půjdu z druhé strany. Můžeme?" rozdala pokyny Buffy. Všichni přikývli, Willow si sedla na zem a soustředěně spojila ruce. Buffy se Spikem se vrhli na překvapené démony. Jeden z nich se vrhl proti dívce s nožem, ale odrazil se od Willowiného štítu. Přeletěl místnost a přistál Spikovi u nohou. Buffy si říkala, jak lehké bude je porazit, ale ukázali se jako silní protivníci. Stále se snažila zabít prvního. Rána do břicha, do obličeje, bodnutí do hrudi, ale stále nic. Jiný démon ji napadl zezadu. Kopl ji do zad a blondýnka spadla na zem. Kopali do ní a ona jen ležela, neschopna se pod tvrdými údery bránit.
*Pokračování příště*
(Pardon, že je tak krátká)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Spiffy Spiffy | Web | 27. dubna 2011 v 18:31 | Reagovat

Nevadí, i když mám radši delší díly, tenhle byl zase napínavý. ;) Líbí se mi, jak dokážeš vystihnout ty pocity postav a jejich charakter.
Doufám, že Buffy těm démonům nakope prd*l a že se jí, ani ostatním nic nestane jako. :D

2 Spiffy Spiffy | Web | 27. dubna 2011 v 20:09 | Reagovat

Dess ti klidně udělám, baví mě to. :D Jen mi napiš s čím ho chceš, barvy, text do záhlaví a popř. i jaký text do ikonek do menu. ;) Snad jsem na nic nezapomněla... :D

3 Spiffy Spiffy | Web | 27. dubna 2011 v 20:54 | Reagovat

Jasně, mail mám → lucinka155@seznam.cz. ;) :D

4 nicki nicki | 28. dubna 2011 v 17:25 | Reagovat

užasný :-D že Buffy nemá cenu přesvědčovat:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama