6. díl - Vždycky tu pro tebe budu

22. dubna 2011 v 21:04 | Karolína |  Před úsvitem

Vpadla do dveří se Spikem v závěsu a hned se vydala do obýváku. Angel se skláněl nad démonem v kápi, který seděl svázaný v koutě a výhružně vrčel. Dawn stála opodál a listovala v jedné ze starých knih, které jim tu Giles pro všechny případy nechal.
"Buffy!" vzhlédla hnědovláska s úlevou od knihy "Dobře že jsi tu, Angel chytil toho démona venku, ale nechtěl začínat bez tebe"
"Jak to myslíš, chytil venku?" podívala se na vysokého upíra nechápavě
"Dawn mi řekla o té mapě, tak jsem se šel na jedno z těch míst podívat a jeho jsem tam odchytil" vysvětlil jí Angel "Zrovna hledáme nějaké kouzlo, díky kterému bychom se s ním mohli dorozumět"

Buffy jen překvapeně nadzdvihla obočí a pokrčila rameny. Bylo by úplně zbytečné snažit se mu vysvětlit, že to mohlo být nebezpečné a že na ni měl počkat, nebo tam alespoň nechodit sám.
Démon sedící v koutě začal najednou syčet a mumlat něco v nesrozumitelném jazyce. Buffy střelila po Angelovi a Dawn znepokojeným pohledem. "to je dobrý," uklidnila ji sestra "Dělá tohle každou chvíli. Snažím se najít něco, abychom alespoň věděli, co je zač, ale pořád nemůžu nic najít." Převracela zamračeně stránky knihy.
"To je démon Rogvol." Ozval se Spike, který stál až doteď tiše opřený v koutě místnosti.
Angel se na něj naštvaně podíval "A proč jsi to neřekl hned?"
"Neptal ses" oplatil mu uštěpačně mladší upír a pak se obrátil na Dawn, která mezitím zaklapla knihu a teď si ho s vykulenýma očima prohlížela. "Ahoj, Dawn" pozdravil ji. Očividně byla v šoku z toho, že ho vidí.
"Jak víš tak jistě, že je to ten Rogvol?" zeptala se hnědovláska nečekaně. Všichni tři na ni překvapeně pohlédli.
"No," začal Spike "už jsme se setkali" přejel si mimoděk prsty po jizvě na obočí
"Dawn, ty nejsi překvapená, že Spika vidíš?" zeptala se jí opatrně Buffy.
"Ani ne" pokrčila rameny a Spikovi poklesla čelist "Andrew mi tehdy něco naznačil" dodala na vysvětlenou a radši rychle sáhla po jiné knize, ve které začal hledat písmeno R.
"Andrew…" zamyslel se Angel "Není to ten tvůj roztomilej - " zarazil se, když viděl Spikův výraz a tak radši ztichl. Blonďák nevypadal, že má nejlepší náladu na žerty. Byl docela naštvaný, že mu jeho návrat nevycházel podle plánu. Dokonce ani od Dawn se nedočkal žádného uvítání.
"Myslím, že něco mám, počkejte," zvedla se dívka ze židle i s knihou a nahlas četla, zatímco jí Buffy nedočkavě nakukovala přes rameno. "Potřebujeme hřebíček, svíčky, olivový olej,"
"Je to kouzlo, nebo recept?" rozhodil rukama Spike a vydal se do kuchyně hledat přísady.
Když bylo všechno připraveno, začala Dawn s kouzlem. Vzduchem zavířil zlatavý prach a lehce dosedl na všechny přítomné. Najednou rozuměli démonovu nadávání. Dokola je proklínal a nadával, dokud ho Spike neumlčel jednou ranou pěstí. "Tak jo fešáku, teď nám pěkně vyklop, kam jste dali tu holku!" stoupl si nad něj s rukama v bok. Démon se jen posměšně uchechtl a dál vrčel.
"Tak co?" Zvýšil hlas Angel. Démon však nic neřekl. Po hodině, kdy se ho Angel a Buffy snažili přimět k mluvení všemi možnými prostředky, začal být Spike lehce nedočkavý "Heh…ani démona k mluvení přimět neumíš" poškleboval se. Angel, který i přes svou klidnou povahu taky pomalu ztrácel nervy, mu chtěl jednu natáhnout, ale pak mu ruka poklesla a zhluboka se nadechl. Spike jen obrátil oči v sloup a vytáhl si cigarety. Když si chtěl zapálit a škrtl zapalovačem, démon se zděsil, začal v koutě kňučet, pískat a krčet se. Všichni se pousmáli a gesty vyzvali Spika, aby jim pomohl.
Upír si sedl k démonovi a začal mu zapalovačem mávat před očima. Démon se ještě chvíli vzpouzel, ale nakonec promluvil "Je v katakombách."
" V jakých katakombách?" sedla si k nim Buffy. "Kde jsou?"
"Pod městem. Je…dostanete se tam přes vchod ve sklepě radnice."
"No vidíš, že to šlo" usmál se Spike a schoval zapalovač zpět do kapsy. "Díky za pomoc" vytáhl z kapsy nůž a podřízl démonovi krk.
"Ty idiote!" vykřikl Angel "Mohli jsme ho ještě potřebovat!"
Spike se narovnal a vzpurně se na staršího upíra podíval "Řekl nám všechno, co potřebujeme. Už nám byl k ničemu"
"Jsi nepoučitelný! Nikdy nic nepromyslíš."
"Aspoň nejsem věčně zamyšlenej a nevypadám, že se každou chvíli zhroutím"
"Anglickej suchare"
"Irskej leprikóne"
"Nechte toho!" okřikla je Buffy, kterou jejich hádky začínaly unavovat. Měla hodně práce a tyhle spory ji jen rozptylovaly. Měla je oba ráda, ale dobře si uvědomovala, že mít je tu oba by nebylo nejlepší. Ve chvíli se rozhodla. Vstala ze židle a šla do kuchyně za Spikem, který trhal papírové ubrousky, aby jimi otřel krev, která ulpěla na stěně v obýváku.
"Spiku," oslovila ho. Upír se na ni překvapeně podíval. Mluvila tiše a její hlas zněl vážně. Blondýnka přešla blíž k němu a letmo se ohlédla, jestli je nikdo neposlouchá. "Potřebuju, abys dojel pro Willow na letiště. Včera jsem jí volala. Tak nějak jsem tušila, že ji budeme potřebovat."
Spike se jen zasmál nad Buffyinou prozíravostí a vyšel ven. Cestou ještě prohodil pár uštěpačných poznámek k Angelovi, který vynášel ve tmavém pytli démonovo tělo, nasedl na motorku a vyjel směrem k letišti. Buffy se za ním dívala, dokud jí červená světla nezmizela za zatáčkou a pak přešla k Angelovi. Podle jejího výrazu hned poznal, že jde o něco vážného. "Mám odjet?" zeptal se jí narovinu. Přemožitelka si oddechla. Znal ji dokonale a ona mu to alespoň nemusela říct, jen pokývala hlavou a sklopila hlavu. Angel pustil pytel, stoupl si k ní a zajel prsty do jejích vlasů.
"Angele, já…ty jsi ten, o kterém vím, že tu vždycky bude. Že přijde, když ho budu potřebovat."
"Jsem ten schopnější" pousmál se a lehce ji políbil. "Vždycky tu pro tebe budu" zašeptal jí do ucha svým hebkým hlasem. Buffy zavřela oči a chtěla se nechat unést okamžikem, ale upír se od ní odtáhl, sebral pytel ze země, naposledy se na ni usmál a nastoupil do auta. "Číslo mám stejné." Usmál se a odjel. Buffy se vrátila domů, pomohla Dawn poklidit obývák a knihy, až to tam nakonec vypadalo jako u normální rodiny. Za chvíli cvakly dveře a z předsíně uslyšela známý hlas. "Buffy!" zvolala zrzka nadšeně, padla své kamarádce kolem krku, jako by byly rozdováděné puberťačky a blondýnka jí obětí srdečně oplatila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Koho byste si vybrali?

Spika 64% (55)
Angela 19.8% (17)
Oba dva 10.5% (9)
Ani jednoho 5.8% (5)

Komentáře

1 Myška369 Myška369 | Web | 23. dubna 2011 v 0:01 | Reagovat

moc krásná =)

2 Spiffy Spiffy | Web | 23. dubna 2011 v 10:39 | Reagovat

Úžasné! Jsem zvědavá na pokračování, konečně Angel vypadnul... :D Ne, že bych ho neměla ráda, ale Spike je Spike. ;)

3 buffy-summers-slayer buffy-summers-slayer | 23. dubna 2011 v 13:49 | Reagovat

[2]: ja práveže nie :-), spika nemusím:)

4 BuffynQa :)) BuffynQa :)) | Web | 25. dubna 2011 v 17:16 | Reagovat

prosím okomentujes mojí povídku? :))
je dolejš 5.Díl

a nádherná :)

5 BuffynQa :)) BuffynQa :)) | Web | 25. dubna 2011 v 17:16 | Reagovat

a okomentuješ moje videjko?[4]:

6 BuffynQa :)) BuffynQa :)) | Web | 25. dubna 2011 v 17:24 | Reagovat

ted jí jdu uverejnit :) první díl už to mám napsané potom ti napisu.

7 strawbarries strawbarries | Web | 25. dubna 2011 v 18:41 | Reagovat

Moc hezké! :-)

8 Lizi Lizi | 27. dubna 2011 v 9:34 | Reagovat

Ta povídka je nádherná! Úžasná! Máš talent! Těším se na nové! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama