5. díl - Znepokojená

13. dubna 2011 v 16:17 | Karolína |  Před úsvitem

"Přestaň už na mě tak civět." Zašklebil se na Angela, který stál opřený o stěnu obýváku a nespouštěl mladšího upíra z očí.
"Promiň, ale tebe jsem fakt nečekal. Snažím se to trochu vstřebat."
Spike si pobaveně založil ruce za hlavou a rozvalil se v křesle, do kterého ho Buffy usadila. "Chápu, musí to bejt pro tebe tvrdý. Tak nejsi jedinej upír, kterýmu se povedlo něco úžasnýho. Zase…" ušklíbl se. Angel se na něj podíval s přimhouřenýma očima, připraven mu stejně kousavě odpovědět, když vešla do místnosti Buffy. Podala kouřící se hrnek prasečí krve Spikovi a sedla si naproti němu. "Spiku, jak-" nedokončila otázku. Blonďák si olízl rty "Jednoduché, lásko. Já, on,"ukázal opovržlivě na Angela "a další dva stojíme proti armádě těch nejhorších pekelných stvoření. A přežijeme."
"Tohle už slyšela." Řekl Angel a položil Buffy ruku na rameno. Spike se při pohledu na ně lehce zamračil. Neměl rád, když na ni někdo sahá. "Spíš vyklop, jak se tobě povedlo přežít." "Zřejmě stejně jako tobě. Bojoval jsem do posledního-"
"To těžko. Poslední hrstku jsem zabil já a tebe už jsem tam nikde neviděl. Myslel jsem, že tě dostali."
"Jo no…" začal se Spike v křesle ošívat "Poslední půl hodinu jsem strávil zabouchnutej v kontejneru."
Angel nedovedl potlačit úsměv. Spike mu byl k smíchu, když tam tak seděl a snažil se dělat dojem.
"No, hlavně že jste oba celý" vložila se do toho Buffy, protože oba upíři vypadali, že nemají daleko ke rvačce. Zvedla se z křesla a sundala si z ramene Angelovu ruku. "Myslím, že půjdu na hlídku."
"Vždyť jsi na ní byla před chvílí" nechápal Angel
"No tak jdu znova!" odsekla mu a bouchla dveřmi. Utíkala, ani pořádně nevěděla kam. Prostě chtěla pryč z toho blázince, všechno si to v hlavě srovnat.
Na hřbitově ji dohonil "Buffy!" slyšela za sebou známý hlas.
"Nech mě být, Spiku," Doběhl ji a chytil za rameno. Otočila se a chtěla mu rovnou jednu vrazit, ale znovu udělalas chybu, že se mu podívala do jeho krásných modrých očí a uvědomila si, jak moc jí chyběly.
"Proč utíkáš?" zeptal se jí klidně "to kvůli mně?"
"Ne. Ano. Já nevím. Je toho prostě moc, já - " zadrhla se, když hledala ta správná slova "bylo těžké smířit se s tím, že už tu pro mě nejsi. A teď se tu jen tak objevíš"
"No tak," pohladil ji po vlasech "vždycky tu budu pro tebe" řekl téměř šeptem a naklonil se k ní. Buffy ale ucukla "Co si kruci myslíš?!" zvýšila na něj hlas. Spike jen stál a nechal ji, aby si na něm vybila zlost. Očividně to potřebovala. "Že si sem jen tak napochoduješ a všechno bude zas jako dřív? Že ti padnu kolem krku? Že, že-" došly jí argumenty a tak ztichla. Spike jen stál naproti ní a sledoval ji. Byla tak krásná. Světlo měsíce se jí odráželo na blonďatých vlasech a ozařovalo její napůl smutný, napůl zoufalý obličej. "Buffy," oslovil ji. Blondýnka se nepatrně zachvěla. Milovala, jak říká její jméno svým sametovým hlasem
"Spiku," přerušila ho a nervózně těkala pohledem z jeho kabátu na svoje boty "to, co jsem řekla, tehdy, v té jeskyni…"
"Podívej, jestli chceš, zapomeneme na to, dobře?" Buffy se na něj lehce usmála.
"Děkuju"
Spike jí úsměv oplatil, otočil se a chtěl odejít.
"Víš, když jsi…odešel…bylo to hrozné. Myslela jsem, že už nikdy nebudu…"
"Překonala jsi to" řekl, ale znělo to až moc tvrdě. Buffy se na něj překvapeně podívala. Věděla, na co naráží "Angel je tu, jen aby mi pomohl. Máme nový úkol a potřebovala jsem pomoct.". Spike zahanbeně sklopil oči a pokýval hlavou "Rozumím. Asi už půjdu." Odebral se k odchodu
"Spiku!" zase ho nenechala odejít. Spike se na ni s úsměvem otočil. Přešla k němu a objala ho tak pevně, až ho to zaskočilo. "Jsem ráda, že jsi zpátky" zašeptala mu do kabátu
"To já taky" odtáhl ji od sebe tak, aby jí viděl do obličeje. Ona měla ruce stále ovinuté kolem něj, nechtěla ho pustit. Znovu se k ní pomalu sklonil a políbil ji na tvář. Buffy se na něj smutně dívala a ani on nechtěl opustit její krásné smaragdové oči. Jejich tichou chvilku přerušil Buffyin mobil. Pustila se Spika a vytáhla mobil z kapsy
"Ano, Dawn?" ohlásila se do telefonu. Chvíli poslouchala a pak rychle odpověděla a schovala mobil zpátky. "Dobře, hned tam budu". Podívala se na upíra, který stál bez hnutí před ní. "Angel něco má. Musím zpátky" Spike pokynul hlavou a rozběhli se k domovu.
*Pokračování příště*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tejke Tejke | Web | 13. dubna 2011 v 16:22 | Reagovat

dobre toje:)

2 _IYBuffy_ _IYBuffy_ | Web | 13. dubna 2011 v 16:37 | Reagovat

Bože,nádherný..Ty píšeš naprosto..bombově! Jsem zvědavá na pokračování..:-)

3 BuffynQa :)) BuffynQa :)) | Web | 13. dubna 2011 v 21:45 | Reagovat

Ahojky,
tak jsem napsala první díl dlouhoočekávané povídky Slayer powera budu moc ráda když si jí přečteš a napíšeš na ní svůj názor:
http://btvsweb.blog.cz/1104/moje-povidka-slayer-power-1-dil

Ps:Wau,super díl těším se na další,píšeš extrémědokonale :)*.

4 Spiffy Spiffy | Web | 14. dubna 2011 v 17:15 | Reagovat

Doufám, že se to dál rozvine a Angel jim do toho nebude zasahovat, to by mě naštvalo.. :D Těším se na pokráčko. ;) ♥

5 BuffynQa :)) BuffynQa :)) | Web | 14. dubna 2011 v 19:05 | Reagovat

u me je povídka druhej díl:) mrknesse?
a dystak si přečti i ten první jestli jsi nečetla.

[3]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama