4. díl - Zpátky doma

11. dubna 2011 v 16:51 | Karolína |  Před úsvitem
Tenhle díl speciálně pro Spiffy
Vážně nechápal, proč si na cestu nevzal radši auto?! Mohl by jet i přes den. Takhle se musí schovávat v motelu jak idiot. Nedočkavě přecházel po pokoji a každou chvíli koukal na hodiny. Do západu Slunce zbývala ještě půl hodina. V duchu si představoval, jaké asi bude, až ji zase uvidí? Bude naštvaná? Ohromená? Vrhne se mu kolem krku, nebo mu zabouchne dveře před nosem? Třeba jí to už Andrew řekl, i když mu to výslovně zakázal. To by ho nepřekvapilo. Ale znamenalo by to, že ho nechce vidět. Jinak by ho už přece kontaktovala, ne? Unaveně se rozvalil v křesle. Byl to vůbec dobrý nápad? Vždyť chtěl, aby si ho pamatovala jako hrdinu, který se pro ni obětoval. Takhle bude jen další, co se vrátil. Ale on ji chtěl vidět. Podíval se na hodiny. Patnáct minut. Přešel k oknu a opatrně odhrnul záclonu. Ze Slunce už byl vidět jen zlatý opar. Vytáhl si z kapsy cigaretu, zapálil ji a labužnicky vypustil obláček kouře. Tohle ho vždycky uklidní. Když dokouřil, přešel ke dveřím a po schodech dolů, do garáže. Nasedl na motorku a vyrazil na cestu. Nemusel spěchat. Město už viděl před sebou.

"Zatraceně, Dawn!" zavolala na svojí sestru, zatímco se přehrabovala v truhle v obýváku "Kde mám kruci kolíky?!"
Dawn sešla po schodech dolů a podávala Buffy jedno špičaté dřevo. "Promiň, na chvíli jsem si je půjčila. Měli jsme do školy namalovat zátiší a mě napadlo, že tohle by bylo aspoň originální." Pokrčila výmluvně rameny a pousmála se. Buffy se narovnala "Moc roztomilý. Pak je sem všechny vrať. Ale stejně si myslím, že jablka by byla lepší." A zavřela za sebou dveře. Noční vzduch jí ovanul tvář a tak jako vždy, ji dokonale probral. Namířila si to ke hřbitovu, kde chtěla zabít dlouhou chvíli. Podařilo se jí téměř bez vrznutí otevřít bránu a proklouzla mezi hroby. Potichu našlapovala, a když konečně uslyšela zvuk přehrabující se hlíny, tryskem k němu vyrazila. Upírovi, který se snažil vyhrabat, nedala ani šanci se rozkoukat. Spokojeně se usmála, zastrčila kolík do rukávu bundy a otočila se k odchodu. Už měla na čase. Rozběhla se ze hřbitova rovnou k silnici, kterou se jezdilo do města, a čekala. Všude byla tma a ani auta dnes moc nejezdila. Najednou za sebou zaslechla kroky. Věděla dobře, kdo to je. S úsměvem se otočila "Konečně jsi tady. Už jsem myslela, že se tě nedočkám"


Když projel kolem cedule vítající ho ve městě, nevědomky sevřel řidítka motorky ještě pevněji. O pár set metrů dál našel parkoviště. Seskočil a dál se vydal jen po svém upířím čichu. Takhle najde správnou cestu rychleji. Netrvalo dlouho a zachytil známý pach. Její vůni by poznal kdykoli. Rozběhl se tím směrem, minul několik zapadlých domů, až se dostal do rušnější části města. Vůně už byla docela silná a zřetelná. Před jejím domem se zastavil. Měl pocit, že kdyby jeho srdce bušilo, určitě by mu teď vylítlo z hrudi. Prohrábl si peroxidové vlasy, nadhodil a upravil kabát a zhluboka se nadechl. Když šel po příjezdové cestě, musel si dávat hodně pozor, aby se mu nepodlomila kolena. U dveří sebral Spike poslední zbytky kuráže a zaťukal. Čekání na otevření dveří mu připadalo nekonečné. Kdyby nebyl tak nervózní, musel by se sám sobě smát. Byl přes sto let starý, bojuje s démony, upíry, čarodějnicemi a málem se složí, když má zaklepat na dveře. V hlavě se mu přehrávala scéna, kdy Buffy otevře, na tváři se jí objeví široký úsměv a vrhne se mu kolem krku.
"Moment! Už jdu!" zaslechl zpoza dveří její hlas.
Buffy byla překvapená, když uslyšela zaklepání. Nikoho přece takhle pozdě nečekala. Zvedla se od jídelního stolu a přešla do předsíně. Než otevřela, narychlo si poupravila vlasy a triko, tak jako vždy. Ať už tam byl kdokoli, nechtěla vypadat zanedbaně. Otevřela dveře a zůstala stát s pootevřenou pusou. Na zápraží stál ten poslední, koho by čekala. Spike se na ni nesměle usmíval "Ahoj, Buffy" vypravil ze sebe nakonec, ale dalo mu to práci. Znovu ji viděl. Její krásné rty, zelené oči a dlouhé světlé vlasy. Stála před ním a dívala se na něj jako na přízrak. "Pane bože…" vyšlo z ní ohromeně. Teď si uvědomila, jak asi vypadá. Rychle zavřela pusu a začala si tahat rukávy svetru, ale nepřestávala se na něj dívat. Spike se usmál. Takhle rozpačitá byla naprosto neodolatelná.
"Buffy? Děje se něco?" ozval se z domu mužský hlas. Spike se na Buffy tázavě podíval, připravený položit pár otázek, když se za jejími zády objevil Angel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Spiffy Spiffy | Web | 11. dubna 2011 v 17:27 | Reagovat

Nemá být Angel náhodou mrtvej? :D Jako, co ho tam zase taháš, já ho tam nechci! :D
Ach jo... :D Okamžitě další díl, chci vidět co se stane!

2 _IYBuffy_ _IYBuffy_ | Web | 11. dubna 2011 v 17:33 | Reagovat

Ooou,ANGEL!To snad né,:D Mě chceš přivést do hrobu..:DD

3 Andy Andy | 12. dubna 2011 v 18:54 | Reagovat

Né Angel né :DD všechno vždycky zkazí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama