3. díl - Ve skladišti

10. dubna 2011 v 18:03 | Karolína |  Před úsvitem
Ležela na posteli, bylo už po deváté, ale ona nechtěla vůbec vstávat, přemýšlela o snu, co se jí dnes zase zdál. Z postele jí vytrhla až pořádná rána zezdola. Co se stalo?! Zeptala se vyděšeně a se županem a bačkorami na nohou seběhla schody. Hnědovláska klečela na zemi a rychle něco utírala z podlahy. "Ah, Dawnie…" řekla s otráveným hlasem Buffy a začala sestře pomáhat s uklízením. "Nemáš být ve škole?" ptala se.
"Ehm je sobota, vzpomínáš?" odpověděla jí s úsměškem sestra. Buffy se beze slova zvedla a šla zkontrolovat záznamník, jestli náhodou nevolal Giles. "Máte jednu novou zprávu" oznámil kovovým hlasem záznamník.
"Ahoj Buffy, našel jsem něco o tom amuletu. Je to starý keltský znak, jeho význam by se dal přeložit jako Portál nebo Průchod. Nevím to s určitostí, ale bude pravděpodobně ze střední Evropy. Nevím, jak se k němu ta dívka dostala, ale bylo by dobré ji najít. Zatím ti nemohu říct více. Snad to prozatím stačí."


Buffy vzkaz vymazala a šla si udělat čaj. Ta věc s démony, rituálem a unesenou dívkou jí stále vrtala hlavou. Napadlo jí, že by se mohla jít podívat do toho skladiště, třeba by našla něco, co by je mohlo popostrčit dál. Vyběhla se nahoru převléknout a pak se šla rozloučit s Dawn. "Jdu se podívat do toho skladiště. Zvládneš to tu sama?"
Dawn protočila panenky "Jasně že jo. Už nejsem malá. Hele, a co kdybych šla s tebou?"
"To není moc dobrej nápad" založila si Buffy ruce na prsou.
"Ale no tak. Je den. To se démoni moc často neukazujou. Prosíím" škemrala.
Nakonec se Buffy nechala uprosit. Došly až k onomu místu. Všude se válely kusy dřeva, zbytky zdí, které neponičil požár nebo výbuch, byly celé černé a nevypadaly moc stabilně. "Dávej si pozor, kam šlapeš" upozornila ji Buffy
"V pohodě" ujistila ji sestra a v zápětí se natáhla o jeden trám.
Buffy se na ni podívala s výrazem No neříkala jsem to?
"Jasně, jasně. Zakopla jsem tady o ten trám" zvedla se Dawn ze země a snažila se oprášit si kalhoty od sazí. "A hele!" nadzvedla kus dřeva a vyndala zpod něj ohořelý papír. Vypadá to jako mapa."
Buffy se jí se zájmem dívala přes rameno. "Jo, jako mapa Combville. Zvláštní."
"Jsou tu vyznačený nějaký místa. Skladiště, knihovna a muzeum." Ukazovala Dawn na puntíky na mapě.
"To budou asi záložní skrýše. Podívej, na muzeu je značka největší. Asi bychom měli hledat tam." Navrhla Buffy a Dawn přikývla. "Ale ne samy. To mi nepřijde jako moc dobrý nápad."
"Taky si myslím. I s Lanou je nás pořád málo. Koho chceš volat, Buffy? Xander i Willow by tu byli nejdřív pozítří a Giles jakbysmet…"
"To nech na mě." Zvedla Buffy hlavu od mapy "Někdo mě napadá."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 BuffynQa :)) BuffynQa :)) | Web | 10. dubna 2011 v 18:11 | Reagovat

Krásná povídka,suprově píšeš :)*.

2 Spiffy Spiffy | Web | 11. dubna 2011 v 16:43 | Reagovat

Takhle to napínáš schválně? :D Jsem zvědavá, koho Buffy myslí.. :)

3 _IYBuffy_ _IYBuffy_ | Web | 11. dubna 2011 v 17:24 | Reagovat

Je to nádherný,jsem zvědavá na pokračování..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama