2. díl - Na stopě

8. dubna 2011 v 14:48 | Karolína |  Před úsvitem
"To je opravdu zvláštní" podotkl, když mu vylíčila celý příběh. "Jak ten šperk vypadá?"
"Ehm, neřekla bych přímo šperk, spíš je to takový kámen, ve kterém je něco vyrytý."
"Aha. A jak to něco vypadá?" zeptal se Giles a Buffy by přísahala, že slyší, jak si čistí brýle. "Řekla bych, že něco jako spirála, ne, spíš to bude šnek. Možná vír. A ještě jsou tu nějaký tečky. Já na tyhle popisy nejsem."
"Ne, to zjevně ne." Pousmál se. "asi bude nejlepší, když mi to pošleš k prozkoumání. Když to uděláš hned, do dvou dnů bych to měl mít tady."
"Skvělé! Díky moc Gilesi, já věděla, že na vás je spolehnutí" zaradovala se "Dobrou noc" dodala a položila sluchátko.


Ráno zavolala Philovi a vymluvila se, že je jí zle, takže nemůže přijít do práce. Nezněl zrovna, jako že jí na to skočil, ale to teď neřešila. Cestou z pošty, kde byla odeslat balíček do Anglie, se znovu zastavila v té uličce, kde včera v noci viděla tu dívku. Přes den ale všechno vypadalo úplně jinak.
"Co tu hledáš?" zeptala se jí zvědavě blondýnka s tmavýma očima.
"Ale nic." Odbyla ji Buffy a snažila se přejít na jiné téma. "Jaká byla včera hlídka? S tím upírem si hezky poradila"
"Brnkačka." Mávla rukou Lana "Jsi si jistá, že nechceš s něčím pomoct?" Buffy zavrtěla hlavou. Neměla potřebu se jí svěřovat, i když by asi měla. Ale chtěla si to vyřešit sama. Už dlouho neměla žádné vzrušení. Lana pokrčila rameny a nechala ji stát v uličce. Buffy se také odebrala domů, ale hned jak padla noc, vydala se znovu na to místo. Asi byla bláhová, když si myslela, že se tam ten démon znovu objeví, ale chtěla to aspoň zkusit. Vyšplhala po požárním žebříku na střechu jedno z domů v té uličce a čekala. Asi hodinu tam jen tak seděla a nic se nedělo, pak se ale najednou objevili dva démoni s kápěmi a mířili si to ke starému skladišti za rohem. Buffy je sledovala po střeše až tam a když zalezli dovnitř, seskočila na ulici a potichu se dveřmi vkradla za nimi. Skrčila se na schodišti a sledovala, jak pod ní asi pět démonů připravuje nějaký oltář. Měli tam svíce, různé ornamenty a staré knihy. Uprostřed byl stůl s pouty. Buffy si domyslela, že tam budou zřejmě chtít přivázat nějakou oběť-možná tu dívku. Chtěla se přiblížit blíž, aby lépe viděla, ale podpatek jí škrtl o železné schody. Jeden z nich si jí všiml a vydal skřek, kterým upozornil ostatní. Buffy se rychle zvedla a chtěla utéct, ale jeden démon se teleportoval za ní a odřízl ji tak ode dveří. Vylekaně se přitiskla k zábradlí a než po ní stačil sáhnout, seskočila dolů, mezi zbytek démonů. Ti se na ni hned vrhli a Buffy se bránila, jak jen mohla a postupně dva zabila. Zrovna když se chystala useknout jednomu z nich hlavu nožem, který našla na podlaze, další na ni zaútočil zezadu a odhodil ji na stůl. Skutálela se z něj a zavadila o jednu hořící svíci, která se převrhla a spadla na knihy. "Do háje" zaklela, když viděla rychle se šířící oheň. Sklad byl plný starého nábytku. Buffy nechala démony démony a snažila se co nejrychleji dostat ven, než se oheň dostane k elektrické síti. Podařilo se jí to na poslední chvíli. Protáhla se větracím oknem a utíkala po střeše přilehlého domu co nejdál od skladu. Výbuch, který následoval, otřásl domem a odhodil ji o pár metrů dál. Pomalu se zvedla ze střechy, držela se za bolavé rameno a sledovala hořící budovu. Za chvíli uslyšela sirénu přijíždějících hasičů a sanitky, tak se radši rychle zdekovala.


"Ježišmarjá, Buffy! Co se ti stalo?!" zhrozila se Dawn, když vešla její sestra do dveří.
"To je dobrý. Nemáš nějakou desinfekci a obvazy?" zeptala se blondýnka a posadila se do křesla. Dawn tu s nimi v mžiku byla. "Tak co se stalo?" vyptávala se, zatímco jí čistila poškrábané ruce. "Sledovala jsem ty démony ze včerejška až do skladu, kde měli připravený nějaký obětní místo, ale pak se to nějak zvrtlo a ten sklad vybouchl i s nima"
"Tak to je fajn, ne? Zbavila ses jich"
"Ne, není" zamračila se Buffy "najdou si jiný místo a pochybuju, že tihle byli jediní. Ztratila jsem stopu."
"Myslím, že to nebude tak hrozný." Snažila se ji sestřička povzbudit "přišel email od Gilese -paráda že se konečně naučil používat internet - dostal tu zásilku a zavolá, hned jak bude vědět víc."
"Aspoň že tak." Povzdychla si unaveně Buffy. "Půjdu si lehnout. A ty bys měla taky" sestra se na ni kysele zatvářila, ale bez odmlouvání ji následovala nahoru.


"Á, pane Spiku! To jsem rád, že jste k nám zase přišel!" ukláněl se před ním úslužně barman s chapadly. "Jakpak se dneska máme?"
"Nech si ty kecy." Zavrčel Spike a šel si sednout na barovou židli.
"Jako vždycky?" zeptal se barman. Upír jen pokynul hlavou a hned před ním stála sklenka whisky. Převrátil ji do sebe a poručil si další. "Hej! Zesil to!" houkl od zadního stolu mladý upír na barmana. Ten poslušně zesílil televizi. Spike otráveně zvedl hlavu a podíval se na obrazovku. Moderátor zrovna přepojoval ze studia svému kolegovi do terénu. "Hlásím se vám živě z Combville, kde před necelými dvěma hodinami neznámý vandalové zapálili místní sklad nábytku." Spike si odfrkl. Vandalové, to určitě. "Pachatelé nejsou známí," pokračoval reportér "ale zřejmě se jedná o nějakou sektu, protože na místě se našli ohořelé amulety a staré knihy, zřejmě určené k obřadům. Dále také zbytky jakýchsi plášťů, ale žádná těla. Policie tedy předpokládá, že na místě nikdo nezahynul." Spike už dále neposlouchal…odstrčil židli a vyrazil z baru do nočního ticha. Byla to ona. Určitě. Tohle úplně zavánělo přemožitelkou. Přidal do kroku, jestli jí chtěl vidět tak to muselo být hned! Pokud věděl, Combville leželo dobrých 500 mil odsud, když si pospíší, mohl by tam být do zítřejší noci. Nasedl na motorku zaparkovanou před barem a vydal se na cestu.
-Pokračování příště-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 _IYBuffy_ _IYBuffy_ | Web | 8. dubna 2011 v 17:43 | Reagovat

Nádhera,těším se až tam Spike dojede.Jsem zvědavá na pokračování a jak se to vivine :)

2 BuffynQa :)) BuffynQa :)) | Web | 9. dubna 2011 v 11:37 | Reagovat

Nádhera :)

3 Rodaw :-) Rodaw :-) | Web | 9. dubna 2011 v 15:05 | Reagovat

Páni to je super, píšeš moc krásně :))

PS: Už jsem si Tě přidala do SB ;-)

4 Spiffy Spiffy | Web | 9. dubna 2011 v 20:30 | Reagovat

Ježiši, já jsem napjatá úplně šíleně! :D ♥ Nemůžu se dočkat, až se ti dva setkají!

5 _IYBuffy_ _IYBuffy_ | Web | 9. dubna 2011 v 20:49 | Reagovat

Btw. Buffymánií trpím 6 let :D:D

6 strawbarries strawbarries | Web | 10. dubna 2011 v 14:55 | Reagovat

Dobrý :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama